CIGRE TÜRKİYE ULUSAL KOMİTESİ ORGANİZASYONUNDA GÜÇ SİSTEMLERİ KONFERANSI 2016
15-16 Kasım 2016 tarihlerinde İstanbul’ da yapıldı.
CIGRE
93 ülkede 1100 kurumsal 8000’den fazla bireysel üyelik
CIGRE ÜYESİ OLMALIYIM ÇÜNKÜ
En yeni CIGRE teknik bilgilerine ulaşım imkanı, CIGRE faaliyetleri ve yayınlarından indirimli ya da ücretsiz faydalanma imkanı, CIGRE Çalışma Komitelerine üye olma imkanı, Bilgi, tecrübe ve kazanımların paylaşımı ve kazanım için bilimsel ortam yaratılması, CIGRE sempozyum, konferans v.b. etkinliklerine bildiri ile katılma imkanı
DUYURULAR
Duyurular, haberler, etkinlikler web sitemizde yer almaktadır.

CIGRE-SEERC YÖNETİM KURULU TOPLANTISI İSTANBUL’DA CIGRE TÜRKİYE ULUSAL KOMİTESİ EV SAHİPLİĞİNDE YAPILDI

b_250_150_16777215_00_images_IMG-20171019-WA0000.jpg

CIGRE-SEERC (South East European Region of CIGRE – CIGRE Güneydoğu Avrupa Bölgesi) 6. Yönetim Kurulu Toplantısı CIGRE Türkiye Ulusal Komitesi ev sahipliğinde 18-19 Ekim 2017 tarihlerinde İstanbul Armada Otel’de yapılmıştır. Avusturya, Bosna-Hersek, Hırvatistan, Yunanistan, İtalya, Kosova, Romanya, Sırbistan, Slovenya, Türkiye ve Ukrayna olmak üzere toplam 11 ülkeden 21 temsilcinin katılımı ile gerçekleştirilen toplantıya CIGRE SEERC dönem başkanlığını yürüten Ukrayna temsilcisi Sn. Yuriy Bondarenko başkanlık yapmıştır. 18 Ekim öğleden sonra başlayan toplantının akşamında yemek verilmiş, 19 Ekim günü sabah toplantısına devam edilmiştir. Toplantı öğle yemeği ile sona ermiştir.

Başkanın açılış konuşmaları sonrasında ev sahibi ülke olarak CIGRE Türkiye Yürütme Komitesi Başkan Yardımcısı ve SEERC Yönetim Kurulu üyesi Sn. Dr. Ahmet Merev katılımcılara teşekkür etmiş, ev sahibi olmaktan duyduğumuzu memnuniyet ile ifade edilmiş ve verimli bir toplantı olmasını dilemiştir.


Toplantıda 2016-2017 dönemde gerçekleştirilen SEERC aktivitelerinin yanında 2016 yılında düzenlenen Portoroz-Slovenya Konferansının sonuçları değerlendirilmiştir. CIGRE SEERC bünyesinde oluşturulan 4 çalışma grubunun aktiviteleri hakkında grup başkanları tarafından bilgi verilmiştir. SEERC üye ülkeleri mevcut elektrik enerjisi sistemleri ve geleceğe dönük planlar hakkında birer sunum yapmışlar ayrıca ülkelerindeki CIGRE aktiviteleri hakkında bilgi vermişlerdir. Türkiye adına bu sunum CIGRE Türkiye Yürütme Komitesi Başkanı Sn. Fatih Köksal tarafından yapılmıştır.

Haziran 2018 de Kiev-Ukrayna’da yapılacak 2. CIGRE SEERC Konferansı hazırlık sürecine ilişkin Ukrayna ekibinin sunumu sonrasında toplantı sona ermiştir.

Kosova 2017 yılı içerisinde ulusal komite oluşturulması için gerekli şartları tamamlamış ve ulusal komite kurulması için CIGRE ye başvurmuştur. Eylül ayında Yeni Zelanda’da yapılan CIGRE Yönetim Kurulu Toplantısında Kosova 59. Ulusal Komite olarak kabul edilmiştir. Toplantı sonunda Kosova temsilcisi Sn. Dobruna Kryeziu ile Sn. Yuriy Bondarenko tarafından imzalanan Mutabakat Zaptı ile Kosova SEERC üye ülkeleri arasına katılmıştır.

CIGRE Gelecek Etkinlikler