CIGRE TÜRKİYE ULUSAL KOMİTESİ ORGANİZASYONUNDA GÜÇ SİSTEMLERİ KONFERANSI 2016
15-16 Kasım 2016 tarihlerinde İstanbul’ da yapıldı.
CIGRE
93 ülkede 1100 kurumsal 8000’den fazla bireysel üyelik
CIGRE ÜYESİ OLMALIYIM ÇÜNKÜ
En yeni CIGRE teknik bilgilerine ulaşım imkanı, CIGRE faaliyetleri ve yayınlarından indirimli ya da ücretsiz faydalanma imkanı, CIGRE Çalışma Komitelerine üye olma imkanı, Bilgi, tecrübe ve kazanımların paylaşımı ve kazanım için bilimsel ortam yaratılması, CIGRE sempozyum, konferans v.b. etkinliklerine bildiri ile katılma imkanı
DUYURULAR
Duyurular, haberler, etkinlikler web sitemizde yer almaktadır.

B2.04 KOMPOZİT SİLİKON İZOLATÖRLER CIGRE ÇALIŞMA GRUBU KURULDU

b_250_150_16777215_00_images_haber_07-12-2017.jpgKompozit Silikon İzolatörler Çalışma Grubu Başlangıç toplantısı İTÜ ve Hacettepe Üniversitelerinde konu ile ilgili çalışan Akademisyenler ile imalatçı firma ve TEİAŞ uzmanlarının katılımı ile 07.12.2017 tarihinde Ankara’da düzenlendi.

Bu çalışma grubunda Kompozit silikon izolatörlerin test yöntemlerinin belirlenmesi, numune testlerinin hazırlanan prosedüre göre testlerinin gerçekleştirilmesi ve farklı çevresel ve meteorolojik koşullara göre kullanılan izolatör tasarımları ve teknik özelliklerinin araştırılması, kompozit izolatörlerin kullanım koşullarına göre seçim kriterlerinin belirlenmesi faaliyetleri yürütülecek. Bu çalışmaların 2018 yılı sonuna kadar tamamlanması öngörülmekte. Ortaya çıkan sonuçlar neticesinde; yanlış direk tasarımlarından kaynaklanan direk açıklıklarının Long-Rod izolatör kullanımı ile giderilmesi, Interphase Spacer (IPS) için uygulama ve standart geliştirme bu grubun 2019 yılı aktiviteleri arasında yer alacak. Başkanlığını TEİAŞ İşletme Daire Başkanlığında Baş Mühendis olarak görev yapan Mete UZAR’ın yapacağı ÇG B2.04 Çalışma Grubu konu ile ilgili Teknik Rapor ve Makale hazırlamayı hedeflemekte.

CIGRE Gelecek Etkinlikler