CIGRE ÜYELİK

CIGRE ÜYESİ OLMALIYIM ÇÜNKÜ;

  • En yeni CIGRE teknik bilgilerine ulaşım imkanı,
  • CIGRE faaliyetleri ve yayınlarından indirimli ya da ücretsiz faydalanma imkanı,
  • CIGRE Çalışma Komitelerine üye olma imkanı,
  • Bilgi, tecrübe ve kazanımların paylaşımı ve kazanım için bilimsel ortam yaratılması,
  • CIGRE sempozyum, konferans v.b. etkinliklerine bildiri ile katılma imkanı,
CIGRE ÜYELİK YAPISI:

Tüm dünyadan yaklaşık 90 ülkeden yaklaşık 1100 kurumsal, 8000’in üzerinde bireysel üyesi bulunmaktadır. Üyelik tipi üçe ayrılmaktadır, kurumsal üyeler, bireysel üyeler, öğrenci üyeliği;

Kurumsal üyeler: Bakanlıklar, üreticiler, iletim ve sistem operatörleri, dağıtım sistemi işleticileri, standart düzenleyiciler, enstitüler, araştırma kuruluşları v.b. Yıllık aidatı 524 Euro, üniversiteler ve eğitim kurumları için 262 Euro.

Bireysel üyeler: Uzmanlar, mühendisler, akademisyenler, danışmanlar, araştırmacılar v.b. Yıllık aidatı 78 Euro, 35 yaş altı olanlar için max. iki yıl süre ile 39 Euro.

Öğrenci üyeliği: Master ve doktora dahil öğrenci olan bireyler. (aidat ödenmemektedir)

Aidatların her yıl 31 Mart tarihine kadar yatırılması gerekmektedir.

NASIL ÜYE OLURUM?

Üyelik CIGRE Türkiye Ulusal Komitesi yani TESAB vasıtasıyla gerçekleştirilmektedir.

Kamu kuruluşlarının başvurusu: Gerekli makamlardan (Bakanlık, Başbakanlık vs...) izin alınmasının akabinde CIGRE web sitesinde yer alan üyelik formunun doldurulması ve TESAB’ın bilgilendirilmesi.

Özel sektör ve bireylerin üyelik başvurusu: Herhangi bir makamdan izin almaksızın, CIGRE web sitesinde yer alan üyelik formunun doldurulması ve TESAB’ın bilgilendirilmesi.

Öğrenci üyelerin başvurusu: Sadece CIGRE web sitesinde yer alan formu doldurarak üye olabilirler. Üyelikleri konusunda CIGRE tarafından TESAB’a bilgi verilmektedir.

Üyelerin tümünün üyelik işlemleri Ulusal komite olan TESAB tarafından takip edilmektedir. Üyeliğin aktif hale gelebilmesi için üyelik aidatının ödenmesi şarttır. Bu konunun takipçisi de TESAB’dır.

CIGRE Üyelik Aidat ödeme için BANKA HESABI

Türkiye Elektrik Sanayi Birliği'nin Türkiye İş Bankası Yenişehir- Ankara Şubesindeki TR95 00064 000001 4218 539 8646 nolu hesabına, üyelik grubuna göre aşağıda belirlenen aidatın yatırılarak dekontunun başvuru ile birlikte, e-posta adresine (This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.) gönderilmesi gerekmektedir.

ÜYELİK AİDATLARI

KURUMSAL ÜYE I : 5.000,00 TL

KURUMSAL ÜYE II: 2.500,00 TL (sadece üniversiteler ve eğitim kurumları)

BİREYSEL ÜYE I   : 350,00 TL

BİREYSEL ÜYE II   : 175,00 TL (35 yaş altı max. 2 yıl için)

Öğrenci üyeliği için aidat alınmamaktadır. (lisans-master-doktora)